Wystawa w Szamotułach

W Szamotułach, w bibliotece przy ulicy Kopernika, myśliwi z KŁ „Szarak” z Popówka, przy współpracy z miejscowymi i okolicznymi szkołami, zorganizowali wystawę pod hasłem „Leśne spotkania”. Tytuł wystawy nawiązuje do akcji ekologiczno-edukacyjnej, realizowanej od kilku lat przez szkoły podstawowe w Chrustowie, Objezierzu, Sycynie, Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach oraz Koło Łowieckie nr 52 „Szarak” z Popówka.

Na wystawie eksponowane są prace plastyczne dzieci wykonane w ostatnim roku szkolnym, którego bohaterem jest patron piątej edycji programu „Ożywić pola” – zając. Dzieci w poprzednim roku szkolnym uczyły się, jak szarak żyje, czym się żywi, gdzie mieszka, kto jest jego wrogiem, a kto przyjacielem, zapoznawały się z literaturą i poezją związaną z tym zwierzęciem.

Podczas majowego „Rajdu do Niemieczkowa” uczniowie ze wspomnianych szkół podsumowali całoroczne działania i udowodnili swoim opiekunom – nauczycielom i myśliwym, że ich wiedza na temat zająca bardzo wzrosła. Wystawa „Leśne spotkania” jest pokazem prac plastycznych z tego spotkania.

(DD)

wrzesień 2010

 

 
Ożywić pola 2009/2010 - Rok zająca. © Łowiec Polski 2009