Mikroskopy od

Uczestnicy Wielkiego Finału „Roku zająca” w Warszawie mogli to usłyszeć na własne uszy, a teraz „Łowiec Polski” ogłasza już oficjalnie, że jeden ze sponsorów nagród dla myśliwych w konkursie „Ożywić pola 2009–2010”, firma Delta Optical, ufundowała dwie dodatkowe nagrody specjalne dla szkół – uczestników piątej edycji naszej akcji.

Szkoła z Kalisza Pomorskiego podczas Finału 2010

Jak powiedział podczas finału prezes Delta Optical, Grzegorz Matosek, ogromne wrażenie zrobiło na nim zaangażowanie nauczycieli, myśliwych, ale przede wszystkim młodzieży biorącej udział w programie. Dlatego dwie wybrane przez „Łowca” (w porozumieniu z Delta Optical) szkoły otrzymają na początku września mikroskopy Delta Optical Genetic Pro Bino, każdy wartości 1090 złotych. Dodatkowo firma dołączy do mikroskopów zestawy szkiełek podstawkowych i nakrywkowych, które służą do przygotowywania preparatów.

Prof. Zygmunt Jasiński (od lewej) z nauczycielką z Żołyni Lucyną Dudek, myśliwym Henrykiem Drążkiem i red. naczelnym „ŁP” Pawłem Gdulą

Ze swojej strony informujemy, że po wspólnej naradzie uznaliśmy za najbardziej słuszne nagrodzenie mikroskopami Delty dwóch szkół, które dosłownie „otarły się” o miejsce w pierwszej szóstce konkursu „Ożywić pola 2009–2010. Rok zająca” czyli Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Żołyni. Szkoła z Kalisza Pomorskiego, pierwszy raz startująca w programie „Łowca” była jednym z objawień piątej edycji i tylko o włos przegrała ze szkołą z Sielca walkę o puchar dla najlepszego nowicjusza w konkursie. Placówka z Żołyni, z okręgu rzeszowskiego, od lat wyróżnia się w naszej akcji, a w tym roku także tylko minimalnie wyprzedzona została przez wspomnianą szkołę z Sielca. Uważamy w „Łowcu”, że własnie mikroskopy od Delta Optical będą swoistym podkreśleniem znakomitej pracy nauczycieli, uczniów i myśliwych z Kalisza i Żołyni. I zachęcą ich do wyjątkowej aktywności w „Roku Sarny” – kolejnej edycji naszej akcji.

Mirosław Głogowski
Koordynator „Roku Zająca”

sierpień 2010

 


Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino to najlepszy (w zakresie
oferowanych parametrów, możliwości rozbudowy i ceny) mikroskop
dla szkół, pracowni i laboratoriów wykonujących badania rutynowe a także
dla osób, które interesują się obserwacją, badaniem i rejestracją
fascynującego mikroświata. Mikroskop wyposażony jest w ruchomy stolik
(z podziałką), na którym możemy zamocować jednocześnie dwa preparaty
oraz nachyloną pod kątem 30° nasadkę binokularową typu Siedentopf
z regulacją odległości oczu: 48–75mm. Oświetlacz LED, z regulacją jasności
w podstawie, nie powoduje nagrzewania się podstawy tak, jak to ma miejsce
w oświetlaczu halogenowym.


 

 

 
Ożywić pola 2009/2010 - Rok zająca. © Łowiec Polski 2009