Nagrody „Roku zająca”

Władze okręgu wrocławskiego PZŁ i myśliwi wspierający swoje szkoły w akcji „Ożywić pola” postanowili w sposób szczególny uhonorować nauczycieli z Pogalewa Wielkiego i Krzydliny Wielkiej za znakomite wyniki, jakie osiągnęli oni w „Roku zająca”. Dla przypomnienia – Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego z Pogalewa zdobyła tzw. srebro w Superlidze, a szkoła z Krzydliny była czwarta, czyli tuż za „pudłem” w konkursie „Ożywić pola 2009–2010”.

16 czerwca, a więc kilka dni po wielkim Finale w Warszawie, w domku myśliwskim na terenie powiatu wołowskiego spotkali się z nauczycielami z wyżej wymienionych szkół myśliwi z KŁ „Daniel” z Wołowa ze Zbigniewem Pawlusem na czele, pozostali koordynatorzy, w tym mocno wspierający Krzydlinę Edward Makówka, a także łowczy okręgowy Roman Rycombel i reprezentanci Komisji Promocji przy ZO PZŁ. Obecni byli zastępca burmistrza Brzegu Dolnego, Paweł Pirek (na terenie tej gminy działa szkoła w Pogalewie) oraz wspierający finansowo wiele działań szkół myśliwy Jarosław Kiefer. Były torty, kwiaty dla wszystkich czternastu zaproszonych nauczycielek, pamiątkowe prezenty (wisiorki z zającem i albumy), a dla Beaty Tłuczek z Pogalewa oraz Edyty Micewicz z Krzydliny także puchary z wizerunkiem zająca.

Burmistrz Pirek przekazał szkole w Pogalewie statuetkę św. Jerzego, znajdującego się także w herbie Brzegu Dolnego, zapewniając, że jak w przeszłości, także i w następnych edycjach akcji św. Jerzy ze św. Hubertem będą zgodnie współpracowali. Łowczy Roman Rycombel obiecał i kolegom myśliwym, i nauczycielom, że władze okręgu wrocławskiego dalej będą się mocno angażować w akcję „Łowca Polskiego” i wspierać ją w „Roku Sarny” działaniami popularyzującymi, a także szkoleniami dla koordynatorów.

(bg)

sierpień 2010

 
Ożywić pola 2009/2010 - Rok zająca. © Łowiec Polski 2009