Sielec „Z przyrodą na ty”

W Szkole Podstawowej w Sielcu corocznie obchodzi się uroczyście Dni Ziemi. W tym roku uroczystości z tej okazji były elementem realizacji ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej pod hasłem „Ożywić pola”.

Jesteśmy organizatorami gminnych konkursów przyrodniczych. 28 kwietnia – przy wsparciu Koła Łowieckiego „Szarak” oraz Nadleśnictwa Chełm – zorganizowano w szkole X Gminny Turniej Ekologiczny „Z przyrodą na ty”, w której wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych w Sielcu, Teresinie, Leśniowicach i Rakołupach. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością treści ekologicznych oraz wspaniałymi umiejętnościami przyrodniczymi. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Leśniowicach, a drugie Szkoła Podstawowa w Sielcu. Uczestnikom konkursu wręczono nagrody rzeczowe orz krzewy ozdobne, które upiększą otoczenia szkół.

29 kwietnia odbył się w Sielcu Gminny Przegląd Piosenki Przyrodniczej „Tak śpiewam o przyrodzie”, w którym uczestniczyły zespoły szkolne ze szkół podstawowych w Leśniowicach, Teresinie i Sielcu. Rozstrzygnięty także został IX Konkurs Plastyczny „Krajobraz najbliższej okolicy”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie.

(gg)

 
Ożywić pola 2009/2010 - Rok zająca. © Łowiec Polski 2009