„Szarak”, Wierzchowo i Bukowo

Koło Łowieckie „Szarak” z Człuchowa opiekuje się w tegorocznej edycji naszej akcji dwiema grupami uczniów z dwóch placówek szkolnych, ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie oraz z klas w Bukowie. Koordynatorami akcji są Andrzej Bachan (KŁ „Szarak”) oraz Magdalena Chuć (nauczycielka).

Niektóre z działań w ramach programu odbywają się w tym samym czasie ze względów organizacyjnych. Dlatego też kwiecień dla obu grup, a także dla koordynatorów akcji, był bardzo pracowity. „Zwierzęta naszych okolic” to temat konkursu fotograficznego w Wierzchowie (zwyciężyła Karolina Wieczorek) oraz plastycznego w Bukowie (zwyciężyła Wiktoria Łysiuk). Na uroczystych apelach z okazji Dnia Ziemi Andrzej Bachan wręczył nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Człuchów. Uczniowie otrzymali również koszulki oraz czapki „Ożywić pola. Rok zająca”.

28 kwietnia w Bukowie oraz 29 kwietnia w Wierzchowie uczestnicy programu „Ożywić pola” dokonali nasadzeń w swoich remizach. Pierwsza grupa wsadziła 300 sadzonek, druga grupa 700. Po ciężkiej pracy na uczestników czekały ogniska oraz kiełbaski.

(bg)

 
Ożywić pola 2009/2010 - Rok zająca. © Łowiec Polski 2009