Dzień św. Huberta w Krzydlinie

Nagradzana już w „Ożywić pola” w poprzednich latach Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej także w obecnej edycji programu organizuje ciekawe wydarzenia. W grudniu ub.r. odbyły się tam V Szkolne Uroczystości Hubertowskie, praktycznie w całości związane z „Rokiem zająca”. W części artystycznej uczniowie przedstawili bogaty w humorystyczne skecze i wiersze program poświęcony mieszkańcom pól i lasów.

Wielkie emocje wzbudziło rozstrzygnięcie zorganizowanego w szkole konkursu plastycznego, którego tematem był zając, tym bardziej że piękne nagrody ufundował Zarząd Okręgowy PZŁ we Wrocławiu, a wręczał je tamtejszy łowczy okręgowy Roman Rycombel. Co warte podkreślenia, najciekawsze prace zostały opublikowane w specjalnym kalendarzu na rok 2010.

Dzieci i rodzice bez wątpienia docenili też obecność na uroczystości przewodniczącego Rady Powiatu Kazimierza Pakulskiego oraz licznej reprezentacji myśliwych, m.in. z Koła Łowieckiego „Daniel” z Wołowa. Całość zakończyły tradycyjne wspólne zdjęcie i myśliwska grochówka ufundowana przez kolegów z „Daniela”, która smakowała wszystkim dzieciom naprawdę wyjątkowo.

Maciej Basiewicz


 
Ożywić pola 2009/2010 - Rok zająca. © Łowiec Polski 2009